Ajánlat

Ajánlatainkról, akciónkról és autóinkról bővebb információt ezen az oldalon olvashat. Autós iskolánk a KRESZ tanfolyamoktól kezdve, különböző gépjárművezetési tanfolyamot indít, több képzésformában. Kérjük, olvasson tovább weboldalunkon, ahol a különböző képzési részletek találhatók. Beiratkozáshoz kérjük, fáradjon be iskolánkba személyesen valamint bármilyen kérdésre szívesen válaszolunk amennyiben felkeres minket telefonon, emailen.

 

Tisztelt leendő járművezető hallgató!

 

Köszönöm, hogy megtisztelt érdeklődésével és a vállalkozási feltételek után a Szervo-Lux Autósiskolában fogja járművezetői tanulmányai elvégezni.

A tanfolyamra jelentkezők személygépkocsi („B” kategóriára), vezetőképzésre.

  1. Tanfolyamra jelentkezés feltételei:

A tanuló az ügyfélfogadóban jelentkezik a képzőszervnél, ahol megfelelő tájékoztatás után a teljes képzési szolgáltatást tartalmazó írásos tájékoztatást kap, ha mindezek után érdeklődését felkeltette képzőszervem szolgáltatása – jelentkezési lapot vesz át, melyet gondosan a kitöltési útmutató és anyakönyvi adatokkal megegyező adatok alapján tölt ki.

A Jelentkezési laphoz nem szükséges az orvosi alkalmasságról szóló igazolás kiállítása, illetőleg az alapfokú iskolai végzettség meglétének igazolása a képzésre történő felvételkor, ezen okmányok hiányában is megkezdheti, illetőleg befejezheti az elméleti képzés. Ezekről a tanulóknak elegendő nyilatkoznia, azonban fontos, hogy a tanulónak igazoltan tájékoztatásban kell részesülnie ezen feltételekről, teljesítésük módjáról, idejéről, és a nem teljesítés (tehát a vizsgára bocsátás megtagadása) következményeiről. Az elméleti vizsgára bocsátásnak azonban továbbra is feltétele az orvosi alkalmasságot igazoló orvosi vélemény csatolása és az elméleti képzésen való igazolt részvétel, továbbá a közlekedésbiztonsági alkalmasság. A sikeres forgalmi vizsgát követően a közlekedési hatóság csak akkor állítja ki a vizsgaigazolást, ha a vizsgázott tanuló bemutatja a minimum alapfokú iskolai végzettségét igazoló eredeti bizonyítványát és annak egy fénymásolt példányát.

Járművezetés alól nincs eltiltva.

Az iskolavezető a kitöltött jelentkezési lap adatait köteles ellenőrizni és írásbeli szerződést köt a tanulóval, melyben tájékoztatja a 18. életévét be nem töltött fiatalkorú tanulójával, hogy a szülő vagy törvényes képviselő aláírása is szükséges a szerződésben. A képzőszerv vállalja, és oktatójától megköveteli a tanuló adataival és személyiségét érintő kérdésekben a titoktartási kötelezettséget.

 

  1. Az orvosi alkalmassági vizsgálaton legalább „1 csoport” minősítésnek kell megfelelnie „B” kategória esetén. A minősítést a háziorvos is végezheti.

 

  1. Elsősegély-nyújtási ismeretek tanfolyamot az autósiskola szervezi a Magyar Vöröskereszt útmutatásai alapján. A tanfolyam vizsgadíja 6.500 HUF. Minden járműkategóriára a vizsgaigazolás kiállításának feltétele a közúti esősegély-nyújtási vizsga megléte. Nem szükséges ezt a vizsgát elvégeznie annak, akinek:
  •           Szakirányú végzettsége van (31./1992(XII.19)NM rendelet alapján
  •           Vezetői engedélye, illetve járművezetői igazolványa 1984. január 1-jétől keletkezett.

Az elsősegély vizsga bizonyítványt, illetve a felmentést igazoló okirat bemutatása a Közlekedési Hatóságon szükséges, mert ezen végzettség igazolása a vizsgaigazolás kiadásának feltétele. A képzés bármely szakaszában bemutatható a bizonyítvány sikeres forgalmi vizsga időpontját, mert az hosszabbíthatja az ügyintézést.

 

  1. A tanfolyamra az vehető fel „B” esetében, aki bemutatja a 8. osztályos bizonyítványát, „valamint megfelel a közlekedés biztonsági és életkori feltételeknek, amelyek a következők:

Kategória

Tanfolyamra jelentkezhet

Elméleti vizsgára bocsátható

Gyakorlati vizsgára bocsátható

B

16,5 év

17 év  előtt 3 hónap

17    év

 

  1. Kötelező óraszámok közúti járművezető-képző tanfolyamon:

Kategória

Alapismeretek elméleti tantárgyak

Össz. óra

Járművezetési gyakorlatok

K

Ve

Szü

A

F

B

20

6

2

28

9

20

 

                Az elméleti tanórák időtartama: 45 perc.

                A gyakorlati tanórák időtartama: 50 perc.

                A tanórák közötti szünet: 10 perc.

A sikeres forgalmi vizsgát követően az előzőekben felsorolt okiratok bemutatása után állítja ki a közlekedési felügyelőség a vizsgaigazolást. A vizsgaigazolás mellékletét képezi majd egy tájékoztatás, amit figyelmesen olvasson el. A tájékoztatóban szereplő okmányokkal lehet benyújtani az Okmányirodában a vezetői engedély iránti kérelmet.

Fontos: Nem magyar állampolgárnak igazolnia szükséges az Okmányirodában,hogy a kérelmének benyújtását megelőző 6 hónapon belül Magyarországon tartózkodott.

A vizsgaigazolást átveheti a Bács-Kiskun Megyei Kormányhivatal Közlekedési Felügyelőségén, 6000 Kecskemét, Szent István krt. 19/A.

 

A képzés helyszínei:

Elméleti oktatás:

6060 Tiszakécske Erkel fasor 10. Móricz Zsigmond Gimnázium

 

Gyakorlópálya:

6000 Kecskemét, Kaffka Margit utca, A.T.I. tanpálya

 

Forgalmi oktatás váltásának helye:

6000 Kecskemét, Kaffka Margit utca, A.T.I. tanpálya

 

  1. Választható járműtípusok:

„B” kategória: Renault Megane 1,5 DCi

A tanuló részére biztosított járműveknek meg kell felelnie a műszaki és oktatási feltételeknek.

A képzőszerv által vállalt kategóriákban az adott tanfolyamra tervezetett összes elméleti tanórákon ajánlott részt venni. Az elméleti óraszám 10%-a igazolt hiányzásnak tekinthető, ezen felül a hiányzást pótolni kell. A 10%-on felüli hiányzást az iskolavezetővel és az elméleti előadóval egyeztetve pótolni kell. Az elméleti órák kezdetét és végét jelenléti íven aláírással igazolni kell.

 

  1. Tandíjak:

„B” kategória: elmélet: 30.000 HUF; gyakorlati óradíj 4.000 HUF/óra (30 óra 120.000 HUF);  pótóra:4.000 HUF/óra.

A meghirdetett összeg, és a megkötött szerződés szerinti összeg kerül beírásra.

A tandíjat részletekben is meg lehet fizetni, de egy összegben is megfizethető átutalással a képzőszerv bankszámlájára.

 
 
  1. Vizsgadíjak:

Kategória

Elméleti vizsgadíj

Gyakorlati vizsgadíj

Összes vizsgadíj

K

F

B

4.600 HUF

11.000 HUF

15.600 HUF

Bármelyik sikertelen vizsga esetén a táblázatban feltüntetett vizsgadíjakat kell ismételten kifizetni.

Az elméleti alapvizsgadíjat a képzőszerv veszi át bizonylat ellenében, a gyakorlati vizsgára a vizsgadíjat és az elméleti pótvizsgadíjaz a tanuló fizeti a közlekedési hatóágnak.

Ha 2 éven belül 5 alkalommal sikertelen forgalmi vizsgát tesz, akkor további vizsgát csak Pálya Alkalmassági Vizsgálat (PÁV) után tehet.

 

  1. Amit a vizsgáról tudni kell:

Az előírások értelmében a tanuló a tanfolyam kezdetétől (az első előadás dátumától) számított 9 hónapon belül meg kell, hogy kezdje elméleti vizsgáját, vagyis az első vizsgaeseményét teljesíteni szükséges, illetőleg ugyanezen időponttól számított 12 hónapon belül sikeres vizsgát is kell tennie. Ezen határidőn túl a tanuló elméleti vizsgára kizárólag a tanfolyam megismétlését követően jelenthető.

A gyakorlati vizsgára bocsátás esetében a kötelezően teljesítendő óraszámok „B” kategória esetén 580 km kötelező menettávolságot teljesíteni kell.

Az elméleti vizsgáztatást érintő fontos változás, hogy kérelemre a hallássérült személy is tehet szóbeli vizsgát, amelyen közlekedési hatóság által kirendelt, a Jelnyelvi Tolmácsok Országos Névjegyzékében nyilvántartott jelnyelvi tolmács fog közreműködni. Fontos továbbá, hogy a rendelkezésre álló SZEV vizsgaanyagok közül vizsgázó – állampolgárságára tekintet nélkül – választhat. Ehhez hasonlóan tolmács közreműködésével lefolytatott vizsgák esetében sem követelmény, hogy a vizsgázó az állampolgársága szerinti hivatalos nyelven vizsgázzon, hanem a jelentkezési lapon általa megjelölt nyelven vizsgázhat.

  • A vizsgázónak a vizsga helyszínén a számára kiírt időpontban pontosan meg kell jelennie, távolmaradása esetén orvosi igazolás  szükséges, amelyet írásos kérelem formájában kell benyújtania a területileg illetékes kormányhivatal közlekedési felügyelőség vizsgabizottságánál, amely alapján a hatóság dönt, hogy újbóli díjfizetés nélkül, vagy díjfizetés ellenében tehet ismételten vizsgát.
  • A vizsgán az ügyfélnek igazolnia kell személyazonosságát érvényes személyi igazolvánnyal vagy érvényes útlevéllel vagy kártya formájú vezetői engedéllyel.
  • Akinek valamilyen kategóriából vezetői engedélye van a vizsgán be kell mutatnia.
  • Aki a vizsgán nem felelt meg, legkorábban 3 munkanap eltelte után tehet újabb vizsgát.
  • Gyakorlati vezetést csak sikeres közlekedési alapismeretek vizsga után kezdheti el a tanuló.
  • A sikeres közlekedési alapismeretek vizsgától számított időponttól 2 éven belül sikeres forgalmi vizsgát kell tennie. (Hosszabbításra nincs lehetőség.)
  • Ha a vizsgázó a jelölt határidőig nem fejezi be vizsgáit, akkor a már meglévő vizsgái érvényét veszítik és újbóli beiskolázás után kezdheti el a tanfolyamot.
  • A vizsga alól felmentés nem adható!
  • A magyar nyelvet nem anyanyelvi szinten beszélő, értő (a továbbiakban: magyar nyelvet nem beszélő) külföldi állampolgár, amennyiben nem áll rendelkezésére vizsgaanyag a vizsgázó által választott hivatalos nyelven, tolmács közreműködésével szóbeli vizsgát tehet. A tolmácsot a vizsgázó fizeti.
  • Az egészségi állapotából következően – a tanulási képességet vizsgáló szakértői és rehabilitációs bizottság által kiállított szakértői véleménnyel igazoltan szövegértési vagy szövegolvasási nehézségekkel küzdő személy szóban is vizsgázhat.
  • A vizsgát vizsgabizottság vezetője felfüggesztheti annak aki:

a.) Személyazonossága tekintetével a vizsgabiztos megtévesztette vagy azt megkísérelt

b.) A vizsga során meg nem engedett eszközöket használ, vagy magatartásával a vizsga rendjét megzavarja, szabályos lebonyolítását akadályozza

c.)  A vizsgabizottságot előny adás ígéretével vagy fenyegetéssel befolyásolni törekszik.

d.) A vizsgán szeszesital vagy más hasonlóan ható szer hatása alatt van, vagy egyébként a jármű biztonságos vezetésére alkalmatlan.

A felfüggesztett vizsgázónak az adott vizsgán elért eredményét érvényteleníteni kell.

Közlekedési felügyelőség a sikeres forgalmi vizsgát követően kiállítja a vizsgaigazolást, ami jogosítja a leendő vezetőt, hogy felkeresse az okmányirodát a vezetői engedély megigénylése céljából. Vezetési engedélyt az kaphat, akinek szokásos tartózkodási helye Magyarországon van, valamint nem magyar állampolgár esetén az engedély kiadását megelőző 6 hónapban Magyarországon igazoltan tartózkodott.

 

  1. Köteles a tanuló:
  • A tandíjat előre megfizetni az igényelt szolgáltatásért.
  • Részletfizetés esetén is maximum 3 részletben a szolgáltatást kifizetni.
  • Az utolsó részletet a forgalmi vizsgára való bejegyzés előtt köteles megfizetni.
  • Az elméleti órákon kulturáltan megjelenni, a gyakorlati órákon vezetésre alkalmas állapotban részt venni.
  • A tanfolyami órákra készülni és az oktatói utasításokat követni.
  • Késés esetén az oktatóra 20 percet várni.
  • Mulasztásait, hiányzásait pótolni. A munka és tűzvédelmi előírásokat betartani.

        

  1. A képzőszerv kötelességei:
  • Az érvényben lévő oktatási tematika, valamint a vállalkozási feltételekben foglaltak szerint végezni a teljes tanfolyami képzést.
  • Tanulmányi szerződést kötni a tanulóval.
  • Az írásos tájékoztató egy példányát átadni a tanulóknak.
  • Tudomására jutott adatokat bizalmasan kezelni és kezeltetni.
  • Egyeztetni a hallgatókkal az elméleti és gyakorlati foglalkozások időpontjait.
  • A tanfolyam díjfizetése során számlát adni.
  • A képzőszerv hibájából elmaradt oktatási időt ingyenesen pótolni.
  • Kulturált környezetet és körülményeket biztosítani.
  • A tanuló panaszait minden esetben kivizsgálni.
  • A tanuló késése esetén teljes lekötött oktatási időben rendelkezésre kell állni, ha tanuló a késését időben jelzi.
  • A tanulók írásbeli kérésére a képzést megszakítani és másik képzőszerv felé a szükséges igazolásokat kiadni.
  • A jogszabályi és egyéb szabályzatokban foglalt rendelkezéseket, illetőleg útmutatókban előírtakat betartani és betartatni.
  • Amennyiben a képzőszerv nem teljesíti a felnőttképzési szerződésben, illetőleg a vállalkozási feltételben vállalt kötelezettségeit és ebből a hallgatónak kára származik köteles azt megtéríteni.

 

  1. A képzőszerv jogai:
  • Ha a hallgató a tanfolyamdíjat a rögzített határidőig nem fizeti ki, vagy ha a képzés a képzőszerv hibáján kívüli okból az első elméleti vizsgától számított 6 hónapnál tovább elhúzódik és közben a tanfolyamdíja megváltozik, úgy a képzőszerv az új árakat veszi figyelembe.
  • Annyiben a képzést érintő jogszabályokban változás áll be, a képzőszervnek joga van a tanfolyamdíjat a mindenkori oktatási tematikában szereplő követelményeknek megfelelően átalakítani.

 

 

  1. Joga van a tanulónak:
  • A képzés megkezdése előtt tájékozódni és megismerni a képzőszerv vállalkozási feltételeit. 
  • A képzést megszakítani, a pénzét a meghatározott feltételek mellett visszakérni és a tanfolyam elvégzett részéről hivatalos igazolást kérni.
  • Az elméleti órákról való hiányzások pótlása érdekében a képzőszerv által felkínált pótórán is részt vehet vagy másik tanfolyam is igénybe vehető.
  • A gyakorlati vezetés időpontjait az oktatójával egyeztetni és ésszerű határok között kérni, hogy a tanulóváltás a lakása illetve a  munkahelye/iskolája közelében legyen.
  • Az egyeztetett járművezetési órákat legalább 48 órával előbb lemondani.
  • Titoktartást követni a képzőszervtől és az oktatótól személyiségi jogait érintő kérdésekben.
  • A tanfolyami díjról számlát kérni.
  • Amennyiben a hallgató önhibáján kívül nem tud részt venni a gyakorlati oktatáson az óra megkezdése előtt 48 órával módosíthatja az oktatás megbeszélt időpontját.

 

  1. A tanuló áthelyezése:

Ha a tanuló a tanfolyam során valamilyen okokból más képzőszervnél szeretné tanulmányait folytatni, akkor ezt az iskolavezető részére jeleznie kell. Az iskolavezetőnek kötelessége a Képzési Igazolást 3 munkanapon belül kitöltenie és a tanulónak átadni. Az igazoláshoz szükséges nyomtatványt a tanuló kérésére ki kell állítani, a kiállítás megtagadásával a tanuló másik képzőszervhez történő áthelyezését megakadályozni nem lehet. A Képzési Igazolás 3 példányban kerül kitöltésre, amelynek tartalmaznia kell a tanuló személyes adatait az elméleti és gyakorlati oktatások óraszámait. A Képzési Igazolásból 1 példány marad az átadó képzőszervnél. Ha a tanuló 18 év alatti, abban az esetben a szülővel vagy a gondviselővel is alá kell íratni az áthelyező kérelmet.

 

  1. Területileg illetékes felügyeleti szerv:

Bács-Kiskun Megyei Kormányhivatal Közlekedési Felügyelőség

6000 Kecskemét, Szent István krt. 19/A

Tel.: 76/512-472

 

  1. Engedélyező hatóság:

Közúti Gépjármű-közlekedési Hivatal

Képzési és Vizsgáztatási Főosztály

1066 Budapest, Teréz krt. 62.

Tel.: 06-1/814-1818

kepzesivizsgaztatasifoo.smf.gov.hu

 

A vizsgára sikeres felkészülést és eredményes vizsgát kívánok minden hallgatónak!

 

 

Kecskemét, 2014.01.02

 

 

                                  

Lakatos Attila

 iskolavezető